7 pomysłów na randkę dla zarobionych rodzicówW momencie, w którym na świat przychodzi Twoje dziecko małżeńska czy partnerska miłość niewiele ma już wspólnego ze spontanicznością, dzikimi pomysłami, wypadami, nocnymi wojażami itd. Jest to coraz bardziej odległa rzeczywistość, w której przez jakiś czas nie będziesz miała udziału. Tak jest i nie ma się co czarować. To potrwa też jakiś czas, dłuższy lub krótszy, bo uwarunkowany pewnymi wyborami i decyzjami jak np. karmienie piersią, dlatego nie warto tracić czasu i energii na użalanie się, przeklinanie i wkurzanie.

KIEDY NADEJDZIE WŁAŚCIWY MOMENT 

Nie jest łatwo przetrwać bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym w tym czasie, ale nie jest to niemożliwe. W obliczu rodzicielstwa związek mamy i taty schodzi na drugi plan. Tak to najczęściej wygląda i ze spokojnym sumieniem taką sytuację można zaakceptować, ale tylko na jakiś czas. Nie powinno to trwać zbyt długo jeśli chcesz utrzymać swój związek w zdrowiu i szczęściu. Jaki okres czasu mam tu na myśli? W każdym przypadku będzie to sprawa indywidualna, ale ja ze swojego doświadczenia widzę, że do normalnego trybu funkcjonowania jako żona wracam, gdy kończę karmić piersią. Myślę, że dla wielu kobiet to jest właśnie ten moment, kiedy ze spokojniejszym sumieniem mogą wybrać się ze swoim mężczyzną na wypasioną randkę 😉

wyjście na randkę rodziców czerwone usta

JAK TO ZORGANIZOWAĆ

No tak, ale co z opieką do malucha? To jest pierwsza bariera jaka jest do pokonania. Nawet jeżeli nie masz pod bokiem babci, mamy, cioci, siostry, brata, zawsze pozostają jeszcze osoby spoza rodziny: córka koleżanki, koleżanka, przyjaciółka, zaufani znajomi. Ja naprawdę kombinuję różnie, szukam tak długo aż znajdę. Jeżeli dziecko nie zna danej osoby, zapraszam ją już kilka dni wcześniej, żeby oboje się poznali. Jedyne czego bym nie zrobiła, to nie wzięłabym zupełnie obcej osoby do opieki nad dzieckiem. Najdalsze możliwe powiązanie to polecenie osoby przez kogoś mi bliskiego.

Jeżeli jednak nie masz nikogo, komu mogłabyś powierzyć swoje dziecko na czas randki, zostańcie w domu, to też może być bardzo dobre miejsce na wieczór we dwoje. Nie jest to idealne rozwiązanie jeśli chcesz się wyrwać z tego kieratu, zapomnieć na kilka godzin o płaczu, mleku itp., ale w jakimś stopniu spełnia swoją rolę.

IDZIEMY NA RANDKĘ

Przejdźmy już do sedna, a więc do 7 pomysłów na randkę dla zarobionych rodziców. Są to pomysły, które na pierwszy rzut oka są zwyczajne, ale w czasie rodzicielskiej posuchy wydają się być jak z bajki 😉 Nie napiszę przecież, że macie zagrać w podchody po lesie, albo wsiąść do pociągu i ruszyć w siną dal. To nie ten czas 😉 A więc zero odrealnienia, same proste i przyjemne przepisy na to jak spędzić ze sobą dobry czas.

1) Jeśli pogoda pozwala, wieczorny spacer w ciekawe miejsce, „w tak piękne okoliczności przyrody” parafrazując scenę z „Rejsu”, będzie idealnym czasem na to, żeby w spokoju, wyciszeniu ze sobą porozmawiać. O tym jak się czujecie, czego potrzebujecie od siebie nawzajem, jakie macie oczekiwania w stosunku do siebie i życia w ogóle. W domowej zawierusze zazwyczaj nie ma czasu na takie dywagacje, jest robota, a po robocie znowu robota i tak dalej. Zresztą gadać można o czym się tylko chce, byleby razem!

spacer we dwoje, pomysł na randkę rodziców, zachód

2) Kino. Myślisz, co to za sucharowy pomysł? Nie wiem jak Wy, ale my oglądamy filmy coraz rzadziej. Nawet wtedy gdy siadamy po wieczornej obróbce dzieci, obiadu na kolejny dzień, śniadania do szkoły, pracy itd. jest godzina 21-22 i po 30 minutach filmu powieki same opadają. Aleee! jeszcze trzeba wybrać ten film, wybrać coś na co obie strony mają ochotę. To też zajmuje kolejne cenne minuty wieczoru. O 23.00 najmłodszy obudził się, muszę mu mleko zrobić. „Czekaj, zrób pauzę”. A tak o 19tej ubieracie się, zamykacie drzwi, w kinie wybór ograniczony, więc wybieracie film, zasiadacie w fotelach i następuje relaks, niczym nie przerwany… Do tego znowu jesteś na czasie z filmami. Niefajnie?

3) Restauracja. Kolejny suchar 😉 No cóż, jak ktoś lubi dobrze zjeść, to to zawsze będzie świetny pomysł. Łączy w sobie element relaksu, rozmowy, super doznań kulinarnych nie obciążonych staniem pół wieczoru przy garach. Mi zazwyczaj po przygotowaniu posiłku już się nawet nie chce jeść. Gdy ktoś zrobi, zawsze smakuje lepiej. Znasz to? Mój M gotuje wyśmienicie i robi to z radością. Ja też raczej nie uciekam od kuchni, ale miło jest usiąść do zastawionego stołu i nie martwić się ogarnianiem tego co zostało po kolacji. Lepiej ten czas poświęcić na posłuchanie tej drugiej osoby.

pomysł na randkę, kolacja we dwoje, budowanie relacji

4) Wypad na punkt widokowy lub w miejsce o szczególnych walorach estetycznych. Nie wiem czy jest taki punkt w zasięgu każdej z Was, ale myślę, że wszędzie jest jakieś miejsce, w którym można coś podziwiać. Takie miejsca mają w sobie coś co sprawia, że człowiek bierze głęboki oddech. Możesz to połączyć z przejażdżką po okolicy. Kiedyś bardzo często tak właśnie robiliśmy. Wsiadaliśmy i jeździliśmy po okolicznych lasach, miejscowościach. Jak to powiedziała moja przyjaciółka, „samochód jest miejscem gdzie jestem najbliżej z moim mężem, bo w łóżku śpi z nami córka, a w ciągu dnia też są między nami dzieci”. Także samochód również sprzyja ciekawym rozmowom i nie tylko… 😉

pomysł na Randkę na punkcie widokowym

5) Odwiedźcie miejsce, do którego lubiliście razem chodzić. Może jakiś pub, jakiś klub, cokolwiek to było. Wspomnienia potrafią rewelacyjnie odświeżyć zapomniane uczucie wolności, spełnienia, zakochania. Tych uczuć często brak
uje w codzienności. Oboje zapracowani, zmęczeni zapominamy jak to kiedyś było… A przecież to się nie skończyło! (Mam nadzieję). Leży gdzieś pod gruzami nawału spraw, ale jest do odkopania również dzięki takim wyjściom. Spróbuj!

6) Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas dobrym wyjściem jest też basen a potem sauna, wypad na rowerach, squash i inne sportowe wyczyny. Cokolwiek co Was zbliża do siebie, co lubicie razem robić będzie dobrym rozwiązaniem.

randka na rowerach, pomysł na randkę budowanie relacji

7) A jeżeli nie miałaś możliwości znalezienia opiekunki, to w domu możecie urządzić prawie tak samo cudowną randkę w wersji homemade. To wymaga podjęcia pewnego wysiłku i niestety może zdarzyć się tak, że maluch się obudzi i trochę popsuje Wasze plany. Jednak z powodzeniem większość wymienionych pomysłów możesz przenieść do domu. Film możecie wybrać dzień wcześniej, do tego zrobić pyszną kolację, otworzyć butelkę szampana, zapalić świecę, życzyć sobie na zdrowie i rozkoszować się sobą. Być może dobrym pomysłem będzie wspólna kąpiel, a po niej masaż i długie rozmowy? Niewyspanie na drugi dzień jakoś się przełknie i tak większość czasu jesteś niewyspana, a korzyści z takiego wieczoru są niewymierne 😉

CZAS WE DWOJE JEST BEZCENNY

Tak naprawdę chodzi o to, żeby spędzić ze sobą trochę czasu. Tylko we dwoje udać się na randkę. To jest bezcenne. Nie daj sobie wmówić poczucia winy, że zostawiasz dziecko, bo potrzeby macie takie same jak wtedy zanim się ono poczęło. Zmieniły się tylko warunki, ale nadal masz prawo, powiem więcej, obowiązek by dbać o relację z mężem. Trudno jest wyłuskać ten czas w braku czasu, ale tylko dzięki temu będziesz w stanie czuć się nie tylko matką, ale też kobietą.

A Wy jakie macie pomysły na to by nie zapomnieć o sobie? Dzielcie się pomysłami w komentarzach :-)

Chcę więcej, więcej!
Dołącz do do mojej Paniowej grupy subskrybentów. Nie pożałujesz :-)
Nie lubię spamu i nigdy go ode mnie nie dostaniesz. Twoje dane są u mnie bezpieczne, nikomu ich nie udostępniam i z nikim się nie dzielę. Never!